Wise, vagyis a régi nevén Transferwise: Utalás külföldre, olcsón…

Mikor akarjuk? Most! Mennyiért akarjuk? A lehető legalacsonyabb áron!

Ez alapvetően jellemzi társadalmunk hozzáállását a jelenleg kínált szolgáltatásokkal kapcsolatban.

Nem véletlen, hogy számos új cég jelenik meg a piacon, melyek kényelmet és gyorsaságot ígérnek a pénzügyi szolgáltatások terén – és nem utolsó sorban, olcsóbban, mint a bankok.

Ilyen vállalat a Wise (korábban Transferwise) is, amelyet 2 barát alapított 2011-ben.

Kik, és miért alapították?

Pénzügyekről beszélünk, ezért fontosnak tartom, hogy tudd honnan, kikkel, miért indult a cég, és egyáltalán miért is fontos beszélnünk róluk.

A cég Észtországból indult 2011-ben 2 jó barát ötleteként. A 2 alapító Taavet Hinrikus és Kristo Käärmann. A saját problémájukat alapul véve kezdtek el gondolkozni a megoldáson.

(a képen is ilyen sorrendben láthatod őket, balról jobbra).

Taavet a Skype, Kristo a Deloitte alkalmazotja volt. Mindketten Londonban éltek és ugyanazzal a problémával néztek szembe.

Taavet euróban kapta a fizetését, de mivel Londonban él fontra volt szüksége, hogy fizesse a számláit. Kristo fontban kapta a fizetését, de euróban volt lakáshitele Észtországban. Éppen az ellenkező devizára volt szükségük.

Találkozásuk előtt a váltást a hagyományos, lassú és időigényes módon hajtották végre.

Megoldásként kitalálták, hogy minden egyes hónapban megnézik a Reuters által közzétett euró – font árfolyamot és egymás között váltják a pénzt. Azt gondolták, hogy rengetegen hasonló problémával találkozhatnak, ezért megalkották a Wise (korábban Transferwise) vállalatot.

A cég így fogalmazta meg a saját küldetését: „A Wise (korábban Transferwise) egy olyan globális technológiai vállalat, amelynek küldetése a pénz mozgatása a legjobb módon a világon.”

Jelenleg 13 országban 27 irodával és több, mint 2.000 munkavállalóval rendelkeznek. A Wise 2022-ben Budapesten is irodát nyitott. Olyan személyek is fektettek be a cégbe, mint Richard Branson, valamint a PayPal alapítói, Max Levchin és Peter Thiel.

Hihetetlenül gyors fejlődés jellemzi a vállalat útját. A módszerének a sikerét jellemzi az, hogy a versenytársak megjelenése sem maradt el.

Mit érdemes tudni a Wise-ról (korábban Transferwise)?

A hagyományos, időigényes és drága pénzáramlást ma már a gyors, egyszerű, biztonságos és olcsó módszerek váltják fel.

A mai határok nélküli világban, amikor már Európán belül repülővel sokszor olcsóbb eljutni egy másik nagy városba, mint országon belül utazni, felértékelődik a külföldi devizaváltás kérdése.

A bankok és a váltók nagy nyereséget tesznek zsebre váltásainkkor.

Jelenleg már több mint 10 millió ember veszi igénybe a vállalat szolgáltatását és ez évről évre nő. Rövid történelme ellenére, úttörőnek számít a pénzváltás új korszakában.

Célközönségük gyakorlatilag mindenki. Az egyszerű magánszemélyektől kezdve a vállalatokon át, ma már a bankok számára is szolgáltatásokat nyújtanak.

Elegendő csak 2018-tól felsorolni néhány mérföldkövet, amely a fejlődést tükrözi:

  • 2018 április: hivatalosan forgalomba kerül Európában a bankkártya
  • 2018 június: Franciaország 2. legnagyobb bankja a Wise (korábban Transferwise) szolgáltatását használva 15 millió ügyfelet érnek el. Ugyancsak ekkor Angliában is partnerré válik egy mobilbankként működő cég, mint az első angol vállalat és elkezdi használni a Wise (korábban Transferwise) szolgáltatását.
  • 2018 november: a cég Ausztráliában is elindítja a szolgáltatását. 2012 és 2016 között az emberek számára 14,7 milliárd ausztrál dollárba került váltás. A piacszerzésen túl a vállalat célja, hogy ezen is szerettek volna változtatni a jövőben.
  • 2018 december: Új-Zéland a következő állomás, ahol a szolgáltatás használata nyolcszor teszi olcsóbbá a váltást a helyi bankokhoz képest.
  • 2019 január: a cég a brexitre való felkészülés jegyében Belgiumban is nyit egy központot biztosítva a cég normális működését a jövőben.
  • 2019 május: 219 millió dollárnyi tőkét kap a cég, amellyel 3.5 milliárd dolláros értékűvé válik.
  • 2019 június: Hello Amerika! A szolgáltatás itt is elindul, először Kanadában.
  • 2019 december: a cég megjelenik az USA-ban is.
  • 2020 június: További térhódítás, ezúttal Japánban.
  • 2022. június: A Wise célba veszi Dél-Amerikát, és Brazíliában is elindul.
  • 2022 október: A vállalatot bevezették a londoni tőzsdére, a részvényei nyilvánosak, bárki által megvásárolhatóak.
  • 2023 június: A Wise elindítja a Wise Card nevű bankkártyáját.
  • 2023 augusztus: A Wise 10 millió felhasználót szolgál ki világszerte.

A következőkben megnézheted, hogy a cég eddigi sikere min is alapul. Bemutatom az oldal felépítését, majd a számok fognak beszélni helyettem.

Hogyan regisztrálj a Wise-nál?

Nézzük, hogyan is történik a regisztráció, és miként kezdhetünk el olcsóbban utalni külföldre…

kezdőoldal és általában véve az egész oldal nagyon ügyfélbarát és könnyen áttekinthető.

Az alap regisztráció néhány percet vesz igénybe. Kiválasztod, hogy személyként vagy cégként regisztrálsz-e, majd megadod az e-mail címed és egy kitalált jelszót.

Természetesen a kor követelményeinek szellemében Facebook vagy Google fiókoddal is tudsz regisztrálni. Gyors e-mail cím hitelesítést követően be is jelentkezhetünk, és ez a főoldal fogad minket.

A pénzmosási törvény miatt valamilyen személyes okmányt is köteles vagy feltölteni. Cégként pedig céges dokumentumok feltöltését várják.

Ez a lépés nem hagyható ki semmiképp sem, mivel addig nem fogsz tudni utalni, ameddig nem teljesül ez a feltétel. Ez ma már nem egy bonyolult feladat. Telefonnal befotózod és feltöltöd, de ha kényelmesebb, akkor postán is elküldheted a másolatokat.

Rögtön a tevékenység oldalon látható, hogy melyek az oldal fő elemei (fenti kép).

Néhány gyors beállítás…

Az egyenlegek fülön tudod kiválasztani azokat a devizákat, amelyekre szükséged lesz így megkönnyítve majd a váltást. Tudsz igényelni betéti kártyát, amelyet a világon bárhol tudsz használni.

A kedvezményezett opció kiválasztásával tudsz hozzáadni olyan bankszámlákat, amelyekre gyakrabban utalsz.

Ezek a legfőbb pontjai az oldalnak, ám bátorítalak arra, hogy regisztráció után kattints rá minden opcióra, és nézd meg közelebbről. Amennyiben valami nem világos, a gyakori kérdések fülön tiszta magyarázatok várnak majd, illetve az ügyfélszolgálat is segítségedre tud lenni.

Hogyan és mennyiért tudsz utalni?

A következőkben bemutatom neked egy példán keresztül, hogyan kell végrehajtani egy utalást majd egy táblázatban láthatod a felmerülő költségeket.

Az egyik legpozitívabb jellegzetessége az oldalnak az, hogy a költségek nem csupán százalékos értékként vannak megadva, hanem minden egyes utalás esetén konkrétan kiírja, hogy mennyibe kerül majd.

Tegyük fel, hogy Angliába élő rokonunknak kell tanácsot adnunk, hogyan utalja haza a pénzt a legolcsóbb módon. A példa egyszerűségéért tegyük fel, hogy 100 fontot szeretne hazautalni.

1. lépés:

Regisztráció követően az utalás oldalra kattintva beírjuk az összeget és azt, hogy fontot küldünk és forintra váltanánk.

Láthatod, hogy 0,99 font lesz a költséged és 99,01 fontot vált át a rendszer. Továbbá, hogy milyen árfolyamon, és végül mennyit kap a kedvezményezett.

Alatta a rendszer kiírja, hogy mennyit takaríthatsz meg más utalási módszerekhez képest.

Utolsó információ a teljesítés dátuma.

2. lépés:

Folytatásra kattintva a következő ablakban ki kell választani a kedvezményezettet. Maradjunk példánknál, így egy másik személynek utalunk.

 

 

3. lépés:

Itt 2 lehetőséggel találkozunk. E-mailben értesítheted az illetőt az átutalásról, illetve kitöltheted a konkrét banki adatokkal. Az IBAN-t nemzetközi utalás esetén kell kiválasztanod. Amennyiben nem tudod, hogy konkrétan mi az, ne aggódj. A Google-on egyszerűen rákeresel erre, hogy IBAN generátor, beírod a számlaszámot, és kiírja neked.

Helyi bankszámlaszám esetén a bankszámlaszám adataira lesz szükséged. Ezekkel kitöltöd, és jöhet a következő lépés.

4. lépés:

A következő oldalon láthatsz egy utalás összegzőt, akárcsak fent az első lépés esetén. Itt lehetőséged van a közlemény rovatba is írni és fontos, hogy a regisztrációnál kapott azonosítót mindenképp írjuk ide! Utolsó lépésként majd ki kell fizetned az utalandó összeget.

Mennyit nyersz a Wise-zal (korábban Transferwise)?

A költségek összehasonlítása olykor nehéz feladat lehet, mivel a bankok ügyesen rejtik el a költségeket.

A következőkben az OTP-t fogjuk alapul venni, mint a legnagyobb hazai bankot és megnézzük, hogy mennyibe kerül. Több bank ajánlatát nem mutatom be, mert nagyjából minden hazai bank hasonló kondíciókkal dolgozik…

Az ajánlatban ezt láthatjuk: eseti utalás devizában, bankon kívülre 0.3% (minimum 3.435 Ft/ maximum 54.1000 Ft.)

Ez annyit jelent, hogy 0.3%-ot kell befizetned az OTP-nek az utalt összeg után, de minimum 3.435 forintot. Ha sokat utalunk, akkor maximum 54.100 forintot.

A táblázatban kiszámoltam néhány eshetőségre a felmerülő költségeket. Láthatod, hogy ez a pénzutalási lehetőség akkor éri meg igazán, ha nagy összeget utalunk.

Az OTP költsége, összehasonlítás

A következőket látjuk:

  • 1.145.000 forint esetén éri el a 0,3% a minimum befizetendő összeget.
  • Addig a szintig igazából %-ban mindig többet fizetünk, mint a 0,3%.

Érdekességképpen kiszámoltam, hogy a maximális költség, tehát az 54.100 Ft, 18.033.333 Ft esetén lenne esedékes, illetve az e fölötti összegek esetén.

Ha a magyar utalásokat nézzük, könnyen belátható, hogy a legtöbb esetben ekkora összegeket ritkán utalunk.

A fenti költség mellé még számolnod kell az esetleges árfolyamveszteséggel is, hiszen a legtöbb bank jóval eltérő árfolyam váltja, mint az éppen aktuális élő árfolyam.

És itt jön elő a Wise (korábban Transferwise) igazi előnye, ugyanis a váltást rendkívül kedvezően intézik!

A Wise költségei

Tegyük fel, hogy 100.000 forintot szeretnénk utalni. Ennek a költségét a Wise (korábban Transferwise) weboldalán azonnal ki tudjuk számolni. A bejegyzés írásakor ez 999 forint.  Ez a költség mindig egy fix és egy %-os díjból tevődik össze, azonban ezek devizánként eltérőek.

A cikk írásának az időpontjában ellenőriztem a Wise (korábban Transferwise) és az OTP euró – forint árfolyamát.

Ha 100.000 forintot szeretnék átváltani azt a Wise 386,69-os árfolyamon váltja, az OTP pedig 376,17 forintos árfolyamon ad el eurót. 100.000 Ft utalása esetén tehát az OTP-nél 251,36 EUR-t tudok utalni, míg a Wise-zal 265,02 EUR-t. 

Az árfolyamkülönbségen tehát 13,6 EUR-t spórolhatunk, ami mintegy 5.300 forint. Ez arányaiban nézve nem kevés.

Összességében elmondható, hogy a Wise (korábban Transferwise) rendszerének a használata jobban megéri.

Ha külföldi eszközökbe szeretnél befektetni (részvényETF), akkor például gyakran szükséged lesz dollárra vagy euróra, és a Wise (korábban Transferwise) valószínűleg olcsóbban fog váltani, mint a brókercéged. (De ezt ellenőrizd le!)

Nagyon fontos!

A Wise-tól (korábban Transferwise) regisztrációt követően kaptál egy egyedi azonosítót, amelyet minden esetben be kell írnod a közlemény rovatba. Ez az adat mutatja meg, honnan érkezik a pénz – P123456.

A cég tájékoztatása alapján a vállalat a költségeit a következőkre költi:

A 2011 óta működő vállalat a szolgáltatás szélesítésén dolgozik, és számos opciót vehetünk igénybe. Az általam legfontosabb szolgáltatásokat mutatom be a következőkben.

Egyéb szolgáltatások a Wise-tól (korábban Transferwise)

Igényelhetsz MasterCard betéti kártyát is, amelyhez 2.420 forint ellenében tudsz hozzájutni. Erről a kártyáról különböző pénznemben tudsz fizetni. (Hasonlóan a Revoluthoz)

Ahogyan a jelenlegi, a bank által kapott kártyát használod, úgy ezzel is tudsz ATM-ből pénzt felvenni. Ez 30 naponként 2 alkalommal 80.000 forintnak (kb. 200 euró) megfelelő összegig ingyenes.  E fölötti felvétel 200 Ft + 1,75%-os díjjal van terhelve.

A kártya használata azok számára mindenképp megtakarítást eredményez, akik sokat költenek külföldön.

Néhányan tesztjellegűen 2 hónapig tesztelték a kártyát külföldi költések során négy országban. 2.500 eurót költöttek és közel 70 tranzakciót hajtottak végre a legkülönfélébb élethelyzetekben. Több, mint 25.000 forintot spóroltak a használata során.

A Wise (korábban Transferwise) által kínált kártya egy több pénznemű betéti kártya, és több mint 50 devizanemben tudsz rajta tárolni pénzt.

A kártya mellé automatikusan jár egy euró IBAN szám (ez a nemzetközi utalások esetén lesz fontos), egy forintos számlaszám, egy USA-beli számlaszám, egy brit számlaszám és bankazonosító, egy ausztrál számlaszám, román számlaszám, kanadai számlaszám, új-zélandi számlaszám, szingapúri számlaszám, és török IBAN is.

A kártya működése

A kártyát használat előtt fel kell tölteni. Betéti- vagy hitelkártya adatait megadva, pár másodperc alatt fel tudod tölteni, de utalással is feltölthető. Utóbbi esetén 1-3 óra, mire az összeg megérkezik.

Ezt követően átválthatod a mobilalkalmazáson keresztül bármilyen másik devizára.

A Wise Mastercard betéti kártyának díjai a következőképpen alakulnak:

  • Kártyakibocsátás díja: 2.420 Ft
  • Éves kártyadíj: 0 Ft
  • Havi (számlavezetési) díj: 0 Ft
  • Wise (korábban Transferwise) egyenleg feltöltése banki átutalással: 0 Ft
  • Nemzetközi (euró, font, usa és ausztrál dollár) számlák díjai: 0 Ft
  • Forint küldése magánszemélynek forint bankszámlára: 0 Ft
  • Devizaváltás: 0.3%-2%. HUF-EUR esetén tapasztalatok alapján: 0,6-1,2%
  • Készpénzfelvétel ATM-ből: 30 napon belül legfeljebb kétszer, összesen 80.000 forintig: 0 Ft. A havi limit átlépése után 200 Ft + 1,75%.

Miután megkaptad a kártyát 6.000 forintot kötelező elhelyezned rajta.

Néhány feladatod van még a használata előtt. A személyazonosságod igazolnod kell, ez valamelyik okmányodról elkészített kép feltöltését jelenti. A lakcímed meg kell erősítened, amelyhez egy bankszámlakivonat vagy közüzemi számlát kell feltöltened. Ezt követően 7 napon belül hitelesítik az adatokat és használhatod a kártyát. 5-9 napon belül érkezik meg.

Wise Többpénznemű számla vagy hazai kártya?

Egy 2019-ben elvégzett kutatás során kiderült, hogy az Erste bank kártyáját használva 25.000 forinttal, az MKB bank kártyáját használva 12-13 ezer forinttal, a K&H bank esetén 11.000 és az OTP kártyáját használva 5.000 forinttal került többe a költés.

Ezek persze átlagok csupán, és ha te okosan használod a bankkártyádat, akkor alighanem itthon sem fog sokba kerülni. A Wise (korábban Transferwise) legnagyobb előnyét én a külföldi fizetésekben látom, hiszen a devizaváltáson lehet spórolni vele.

A magánszemélyek kiszolgálása mellett nagy hangsúlyt fektet a vállalat a vállalati kereslet kiszolgálásra is. A következőkben bemutatom neked a cégek számára igénybe vehető szolgáltatásokat.

Ügyfélszolgálat

A Wise (korábban Transferwise) nem rendelkezik bankfiókkal. A kapcsolatot fel lehet venni velük e-mailben, telefonon, vagy a weboldalon található chaten keresztül.

A Wise magyar ügyfélszolgálattal is rendelkezik, amely a hét minden napján elérhető, így magyar nyelven is lehet bármikor segítséget kérni tőlük.

Céges szolgáltatások

Az egyik és legfontosabb, hogy a szolgáltatást nem csak magánszemélyek vehetik igénybe. Cégek ugyanúgy regisztrálhatnak. Esetükben céges dokumentumokat kell benyújtani, illetve már a regisztráció során is szolgáltatni kell néhány adatot.

Ezekre az adatokra kíváncsi a Wise (korábban Transferwise) céges regisztráció során:

  • Ország, cég bejegyzett neve és típusa (Kft., Zrt., Nyrt.)
  • A cégben betöltött pozíciód és cégjegyzékszám
  • A cég adószáma
  • Weboldal, amennyiben rendelkezik vele a vállalkozásod
  • Mivel foglalkozik a céged? – több kategóriából válogathatsz, hogy melyik iparágban vagy jelen
  • A cég fizikai címe

Ezt követően a saját személyes adataidat kell megadnod és gyakorlatilag kész vagy a regisztrációval.

Fontos, hogy a céges profilt kezelő személynek kell rendelkeznie egy személyes profillal is.

Kiknek érdemes?

A cikk elején írtam már arról, hogy milyen nagy vállalatok használják már a Wise (korábban Transferwise) rendszerét. Ez bizonyíték arra, hogy biztonságos és hatékony megoldás lehet a vállalkozásod számára is.

Akkor gondolkozz ezen a megoldáson, ha nagymértékben termelsz vagy szolgáltatsz export piacokra, illetve ha importőr vagy.

Sok magyar vállalkozó Szlovákiában tart fent eurós számlát, mivel olcsóbb, mint a hazai bankok esetén. Erre a vállalkozói számlára jöhetnek a bevételeid, és erről pedig a Wise (korábban Transferwise) segítségével tudod fizetni a magyar beszállítóid forintban.

Ha importőr vagy, akkor ugyanezt fordítva teheted meg. Az itthoni magyar számládról utalsz a szlovák eurós számládra és onnan a külföldi partnereknek.

Járj utána, hogy pontosan mennyibe kerül fenntartanod itthon, illetve Szlovákiában egy devizaszámlát.

Vannak egyedi lehetőségek is

Külön boncolgatja és pontosítja az oldal a különböző területeken jelenlévő vállalatokat.

Nyilvánvalóan egy nagy, több 100 embert foglakoztató cég számára mások az elvárásai, mint egy vloggernek vagy egy fotósnak.

Egy nagy cég számára szóba jöhet egyedi automatizált rendszer is. Ezekkel egyszerre tud kiengedni több 100 vagy több 1.000 kifizetést. Egy multinacionális vállalat számára rengeteg pénzt tud megtakarítani. Esetében naponta több 100 devizautalásról beszélhetünk.

Egy számla nyitása nem kerül semmibe és az utalások 0,43% és 2,5% közötti költségekkel működnek.

A lenti képen láthatóak az utalási költségek euró, font, amerikai és ausztrál dollár esetén. A 3. oszlopban a PayPal költségeit látod. Nem kis különbségekkel dolgozik a két vállalat.

Több mint 50 devizában tudsz számlát fenntartani és intézni a vállalkozásod pénzügyeit.

Ugyancsak több, mint 50 országba tudsz utalásokat intézni.

10 deviza esetén helyi bankszámla adatokat kaphat a céged, ami arra jogosít fel, hogy úgy kezeld a pénzügyeid, mintha éppen abban az országban tevékenykednél.

Ez a 10 deviza a következő:

  • Angol font
  • Euro
  • Amerikai dollár
  • Ausztrál dollár
  • Kanadai dollárÚj-Zélandi dollár
  • Szingapúri dollár
  • Román lej
  • Magyar forint
  • Török líra

A Wise is rendelkezik egy API rendszerel (angolul application programming interface), magyarul pedig alkalmazásprogramozási felület, vagy alkalmazásprogramozási interfész.

Röviden, ez abban segít a vállalkozásodnak, hogy különféle programok tudják használni egymás kiadott eredményeit. Az API egyfajta csatlakozóként működik két szoftver között.

Egy-egy program más és más dokumentum kiterjesztést ad ki, és ez a rendszer ezt tudja átívelni és összekötni.

Az API használata a következőkre tud megoldást nyújtani:

  • Hatékony határokon átnyúló utalásokhoz segít egy rendszerrel
  • Közvetlenül tudsz bankszámlára vagy e-mail címre fizetni
  • Ellenőrizni tudod a korábban említett 8 devizából 5 részletes utalási adatait (AUD, EUR, GBP, NZD, USD)
  • Számviteli és könyvelési célokra tudsz adatokat kinyerni a rendszerből
  • Teljesen automatizált utalási és utánkövetési rendszert kapsz
  • Mindig az aktuális középárfolyamot kapod és a cég alacsony utalási költségeivel utalhatsz
  • Az API-t egyedi rendszerek építésére is használhatod

Ezen a linken rengeteg anyag elérhető ezzel kapcsolatban.

A mai világban a szolgáltatás minősége mellett a biztonság egy fontos sarokpontja minden pénzügyi vállalkozás számára.

Biztonságos a Wise (korábban Transferwise)?

Röviden összefoglalva: igen.

A pénzed alighanem biztonságban van, mindazonáltal legyél óvatos, mint minden esetben, ha nagy pénzekről van szó. A Wise (korábban Transferwise) hivatalosan is egy pénzintézet, melyet a Brit Pénzügyi Felügyelet (FCA) szabályoz.

További országok felügyelő szerveit ezen a linken találod meg.

Legfontosabb partnerei a brit Barclays és az USA-ban található Wells Fargo. A Barclays-nál találhatóak az Európában tárolt bankszámlák és a Wells Fargonál az USA-beli számlák.

A betéti kártyákat a Mastercard vagy a Visa engedélyezi és a Wise (korábban Transferwise) állítja ki.

Mint minden pénzügyi intézmény a Wise (korábban Transferwise) is tárol adatokat az ügyfelekről.

Az…

  • Egyesült Királyságban 6 évig,
  • Európai Gazdasági Térségben 10 évig,
  • Egyesült Államokban 6 évig,
  • Szingapúrban 6 évig,
  • Kanadában 6 évig,
  • Ausztráliában 7 évig
  • Japánban 10 évig és
  • A világ többi részén 6 évig tárolják az adatokat.

Ezek a számok természetesen változhatnak lakóhelyedtől függően a szabályozási változások eredményeképpen.

Wise: Összefoglalás

Ha nagyobb utalás előtt állsz, akkor érdemes lehet kipróbálnod a Wise (korábban Transferwise) rendszerét. Ha egyelőre nincs ilyen igényed vagy sok apró utalást végzel, akkor nem árt számolni egy kicsit.

Milyen típusú vásárlásokat hajtasz végre legtöbbször? Hányszor, mennyiszer utazol külföldre, hányszor váltasz? Szoktál-e befektetni külföldi devizában? (Ekkor is váltanod kell a brókernél.)

Válaszold meg magadnak ezeket a kérdéseket, és a konkrét eseteket vesd össze a saját bankod által kínált szolgáltatásoddal. A Wise költségei még mindig kedvezőek, de már nem annyira alacsonyak, mint néhány évvel ezelőtt!

Összességében elmondható, hogy valószínűleg jobban fogsz járni a használatával, de fontos tudnod saját pénzkezelési szokásaid részleteit.

A világ számos pontján van már irodája a vállalatnak, amely mindenképp növeli a bizalmat és a könnyebb elérhetőséget. Ami biztosan elmondható, hogy az oldalon böngészve könnyen találtam minden kérdésemre választ és logikusan is felépített.

A díjak és a szolgáltatás leírása is egyszerűen megfogalmazott. A transzparencia erőssége a vállalatnak.

Frissítés

A Wise megszüntette a telefonons elérhetőségét, és csak e-mailben tudod őket elérni!

Többektől hallottuk, hogy utalásokat, sőt egész számlákat tiltanak le előzetes figyelmeztetés nélkül. Egyelőre nem javaslom, hogy egyetlen számlaként használd vagy túl nagy összeget tarts rajta.

Te használtál már Wise-t (korábban Transferwise)? Ha igen, miért? Ajánlanád másoknak?

Hasznosnak találtad? Szeretnéd folytatni a tanulást?

Iratkozz fel, és hetente küldök egy összefoglalót a legjobb anyagaimról!