Tanulj meg okosan bánni a pénzzel, érd el a pénzügyi céljaid és élj szabadon, anyagi biztonságban!

Szabadulj meg a hiteleidtől és tanuld meg jól kezelni a pénzt, hogy azt eszközként használva elkezdhess igazi vagyont építeni!

Ebben a tananyagban minden benne van, ami kimaradt az iskolai pénzügyi oktatásból, pedig elengedhetetlen az életünkhöz. Ismerd meg a pénzt, és legyél te a családod pénzügyi tanácsadója!

Ketyeg a nyugdíjbomba! Meg kell tanulnod vagyont építeni, mert nem lesz, aki eltartson…

A várható nyugdíj mindössze az utolsó fizetésünk 65%-a lesz 2050-re, és a korhatár akár 70 évre is kitolódhat. Ennek ellenére a legtöbben még mindig az ingyenes tanácsadók által javasolt legdrágább életbiztosításokban próbálnak meg spórolni.

Aki nem tanulja meg kezelni a saját pénzét, az milliós hátrányból fog indulni…

Egy fiatal pár 146.087.094 Ft-ot nyer a pénzügyi tudatossággal élete során…

Lemodelleztünk egy átlagos 25 éves, közgazdász végzettségű lány, Edit és párja életét. Edit és párja életük során szépen haladtak előre a karrierjükben, két gyermeket neveltek, autót vásároltak, egyre nagyobb házba költöztek.

Voltak azonban nehézségek is: párját baleset érte, egyszer a hölgy több hónapra kiesett a munkából, és egyszer leépítés miatt ideiglenesen egyikük elveszítette az állását.

Átlagos pénzügyi intelligencia mellett Editék ugyan minden problémájukat sikeresen megoldották, mégis néhány év alatt kifutott a nyugdíjcélú megtakarításuk, és a megélhetésükre felhasznált pénzt drasztikusan csökkent…

Ezzel szemben ha Editék magas pénzügyi intelligenciával rendelkeztek volna, akkor ugyanebből a helyzetből akkora vagyonnal mehettek volna nyugdíjba, amekkorának csak a hozamaiból is elélhettek volna.

Az így felhalmozott, több mint 146 millió forintot örökül hagyva gyermekeiknek, a családi vagyon elegendő hozamot termelt volna, hogy a gyermekeik is pénzügyi szabadságban élhessenek.

Fejleszd a pénzügyi intelligenciád az alábbi 3 területen:

1. Pénzügyi tervezés

Tanuld meg, hogyan tudsz reális pénzügyi célokat felállítani, és milyen lépések szükségesek ezek eléréséhez. Közösen végighaladunk a célokon, és mindegyikben segítséget kapsz!

2. Pénzügyi termékek

A legnagyobb hiba, ha valaki nem érti a pénzügyi termékeket, mert akkor előbb utóbb csőbe húzzák. Kerüld el a buktatókat, csökkentsd a költségeidet, és használd ki az állami támogatásokat, adókedvezményeket.

3. Ismerd meg a pénzt!

Tudd meg, hogy mitől függnek az alapvető gazdasági folyamatok, így bátrabban fogsz tudni dönteni, és precízebben számolni. Ismerd meg a pénz jelenértkét, az inflációt, a központi bank szerepét és sok mást!

Most mindent megtanulhatsz egyetlen oktatóanyagból: kezeld okosan a pénzügyeid, és legyél pénzügyileg szabad néhány éven belül!

A személyes pénzügyeink kezelése az egyik legfontosabb készség a mai világban, hiszen a pénz az életünk minden területére kihatással van: a családra, az egészségünkre, a szórakozásunkra, a munkánkra, a szabadságunkra. Tanuld meg irányítani a pénzt, hogy több maradjon a zsebedben hó végén! 

Sajnos ezt mégsem tanítják az iskolában, így szüleink sem tanulták, és tanították meg nekünk. Te változtathatsz ezen!

Ennek az oktatócsomagnak a célja bemutatni a pénzügyi tervezés művészetét, és pontos iránymutatást adni a pénzügyi céljaid eléréséhez. Tanuld meg, miként maradhat a zsebedben több pénz a hónap végén, és érd el gyorsabban a szabadságot!

Miket fogsz elsajátítani, ha kéred a Személyes pénzügyi oktatóanyagot?

  • Megtanulod a pénzügyi tervezés elméletét és gyakorlatát is.

  • Választ kapsz a legfontosabb pénzügyi kérdéseidre, képes leszel kiszámolni, mi éri meg neked.

  • Megismerheted az összes fontos pénzügyi terméket, állami támogatásokat, adókedvezményeket.

  • Elkerülheted az átveréseket, a tipikus ügynöki szövegeket, aminek naponta több százan dőlnek be!

  • Magabiztos lehetsz a pénzügyeidet illetően: nem lesz szükséged segítségre, képes leszel elérni a pénzügyi céljaidat!

Ráadásként 13 db kalkulátort is kapsz most az oktatóanyag mellé, amivel számos kérdést megválaszolhatsz magadnak…

Kalkulátor #1
Háztartási mérleg

A pénzügyi tervezés első lépéseként érdemes összegyűjteni a meglévő vagyonod és tartozásaidat. A mérleg segít tisztán látnod, jelenleg mekkora a nettó vagyonod, amivel rendelkezel. Ahogy haladsz előre, a mérleged egyre inkább a pozitív irányba fog billenni.

Kalkulátor #2
Célok tervezése és nyomonkövetése

Az első kalkuátor ugyan nem tartalmaz bonyolult matematikai összefüggéseket, de a tudatos pénzügyi életed első lépése. Ebben a táblázatban tudod nyilvántartani a céljaidat, melyeket évről évre nyomon tudsz követni.

Kalkulátor #3
Hiteltörlesztés kalkulátor

Vannak hiteleid, tartozásiad? Szeretnéd tudni, hogy miként szabadulhatsz meg tőlük a leggyorsabban? Mennyit nyernél azzal, ha hamarabb kifizetnéd a hitelt? Ez a kalkulátor hónapokra lebontva megvizsgálja a hideled, és megmondja, mennyit nyersz az előtörlesztéssel.

Kalkulátor #4
Nyugdíj megtakarítás kalkulátor

Életünk egyik legfontosabb pénzügyi kérdése, miként készülünk fel a nyugdíjas éveinkre, vagy a pénzügyi szabadságra. Itt rendkívül fontos a tervezés, ezért egy külön kalkulátort kapsz, amivel ki tudod számolni, mennyit kell félretenned nyugdíjra.

Kalkulátor #5
Gyermek megtakarítás kalkulátor

Szintén sok szülő szeretné támogatni gyermekei életkezdését, melyre gyakran igen nagy összegkre van szükség: tövábbtanulás, saját lakás, és hasonlók. Ezzel a kalkulátorral egyszerre négy gyermek 3 különböző célját tudod összhangba hozni.

Kalkulátor #6
Háztartási költségvetés készítő

Ha meg van a cél, akkor ki kell találnod, miként éred azt el. Nem csak fejben fogod látni a célt, de egy konkrét akciótervet is tudsz hozzá készíteni. Ez a költségvetés tervező segít megbecsülni a háztartás várható kiadásait és megtakarításait.

Kalkulátor #7
Költségvetés vezető napló

Ha elindulsz a pénzügyi tudatosság útján, akkor elengedhetetlen, hogy néhány hónapig szigorúan vezesd a kiadásaidat. Ebben a kiadásvezetőben az a legjobb, hogy össze van kötve a háztartási költségvetés terveződdel, így azonnal láthatod, ha eltérés van a terv és a valóság között.

Kalkulátor #8
Albérlet vagy saját lakás?

Egy ember életében többször is felmerül ez a kérdés. A saját első lakásnál, később amikor változik az élethelyzetünk, sőt a gyíermekeinknél is. Ezt a kérdést sokan feketén-fehéren látják, de a számok nem hazudnak. Számold ki, mi igaz rád nézve, és ne mások véleményére hallgass!

Kalkulátor #9
Mennyit költs?

Van néhány dolog, amiben az emberek nem szeretnek másoktól tanácsokat kapni. Az egyik ilyen, hogy mennyit költsenek az autójukra, lakásukra. Mégis ez a kalkulátor egy jó iránymutatást ad a leggyakoribb nagy kiadások tekintetében. Ha többet költesz, legalább tisztában vagy vele!

Kalkulátor #10
Mennyi kockázati életbiztosítás kell?

Ha egy ingyenes pénzügyi tanácsadót kérdezel, akkor mindenre életbiztosítás lesz a megoldás. Emiatt aztán sokan utálják ezt a témát, és írtóznak tőle. De nem szabad átesni a ló túloldalára, bizony szükségünk van sokszor a biztosításra. Ez a kalkulátor pártatlanul mondja meg, mennyi biztosítás kellene neked.

Kalkulátor #11
Jelen- és jövőérték számító

Ma egy forint többet ér, mint holnap. De mennyivel? Melyik a jobb, ha most kapsz pénzt, vagy ha 1 év múlva kiscit többet? Mennyit nyersz egy befektetéssel? Mennyi pénz kell majd valójában 10-20 év múlva? Ilyen és számos ehhez hasonló kérdésben segít a jelen- és jövőérték kalkuláció, melyhez elméleti segítséget kapsz a tananyagban.

Kalkulátor #12
Megtakarítás kalkulátor

Mennyi pénzed lesz, ha… X% hozamot érsz el? X éved van megtakarítani? X ezer forinttal többet teszel félre? Számos esetben fontos tudni, hogy mennyi lesz a várható megtakarításunk értéke. Ebben segít ez a kalkulátor, amivel könnyedén számolhatsz egyösszegű és rendszeres megtakarítással is.

Kalkulátor #13
20% adókedvezmény kalkulátor

Megéri-e egyáltalán kihasználnod a nyugdíjcélú megtakarítások által kínált adókedvezményt? Ez egyáltalán nem olyan fekete-fehér, ahogy a bankban / biztosítónál mondják! Valójában ezen szerződések költsége magasabb, és már 1,5-2%-os plusz költség is megeszi a 20%-os adókedvezményt! Számolni kell!

(ÚJ!) BÓNUSZ MODUL: Meglévő életbiztosítás számítása

A tananyag kiadása óta sokan kérték, hogy legyen szó a megévő életbiztosítások (unit-linked) szerződések felmondásáról is. Ez egy meglehetősen bonyolult kérdés, amin gyakran százezrek, sőt milliók múlnak! A kérésnek eleget téve bővítettem a tananyagot.

A bónusz modulból megtudhatod, hogy…

  • Hogyan működik pontosan az életbiztosításod?
  • Milyen „kiskapuval” lehet esélyed kiszállni a szerződésből?
  • Miként állsz most, és hogyan működik egy ilyen szerződés?
  • Miért nem gyarapodik a pénzed az ígéreteknek megfelelően?
  • Érdemes-e tovább folytatnod az életbiztosításos megtakarításod?
  • Mennyit nyersz egy jobb szerződéssel a futamidő alatt?
  • Mikor érdemes felmondani a szerződést, hogy a legjobban járj?

Egy 7 lépésből álló sablonziált Excel kalkulátort, és egy 40 perces használati útmutatót kapsz, ami alapján meg tudod becsülni a legjobb kiszállási pillanatot, és az ezzel megnyert összeget. A kalkulátor számol az adóvisszatérítésekkel, felmondási büntetésekkel, kamatadóval, visszavásárlási táblázattal, bónuszokkal, kezdeti költségekkel is.

Még a legjobb hazai pénzügyi tanácsadók sem dolgoznak ennyire pontos számításokkal, ami hiba! A TKM alapján nem eldönthető, hogy érdemes-e folytatni a szerződést, hiszen a költségek és a bónuszok nem egyenletesek a futamidő alatt! Ennél pontatlanabb becslés kerül a tanácsadóknál 55.000 forintba szerződésenként!

Természetesen minden jövőbeni bővítést is automatikusan meg fogsz kapni! Már van is pár ötletem…

Mennyit ér és mennyibe kerül a teljes 6 órányi pénzügyi oktatóanyag és a 13 kalkulátor?

Ezzel a tudással százezreket spórolsz…

Ha megfogadod a tananyagban bemutatott pénzügyi praktikákat, akkor alapvetően egy magasabb minőségű életre tehetsz szert, ami felbecsülhetetlen. Persze egy tananyagot nem lehet az életünkre gyakorolt hatása alapján árazni.

Ezért vegyük inkább alapul a Magyarországon elterjedt tanácsadói díjakat. Akik nem ingyen adnak tanácsot azok jellemzően 35-45 ezer forintot kérnek el. Ez vagy egy 2 órás tanácsadás, vagy óránként kerül ennyibe. Ez alatt lehetőséged van a legtonsabbakat átbeszélni, és 1-2 fontos kérdést megvitatni.

De ezeken a tanácsadásokon nem hozzák ki belüled a legjobbat. Nem ülnek veled órákig, amíg kitalálod a célod. Nem kapsz átfogó tudást, ami a jövőbeni kérdéseidet is megválaszolja. És végképp nem kapsz ennyi kalkulátort, amivel gyakorlatilag magadnak is meg tudsz válaszolni sok kérdést.

Egy hasonlóan átfogó tanácsadás díja valahol 100-150 ezer forint körtül lenne, plusz a kalkulátorok darabja úgy 6.000 forint.

Mindezt otthon te magad, videóról megnézve sokkal kényelmesebben, saját tempóban tudod megtenni, töredék áron…

A tananyag ára nincs 200.000 forint…

Most mindössze 97 990 Ft-ért a Tiéd lehet a tananyag és a 12 db kalkulátor.

A BEFEKTETÉSED MEGTÉRÜLÉSE GARANTÁLT!

Nem kell a saját szakálladra kísérletezned! Próbáld ki, és döntsd el, megérte-e…

30 napos pénzvisszafizetési garancia: Ha megnézed a tananyagot, és úgy érzed, nem nyerte el a tetszésedet, akkor a pénzed 100%-ban visszajár!

Nézd meg, hogy mit mondanak mások az általam tanítottakról:

Bódi István véleménye

“Amit eddig félre tudtunk rakni… az most a NÉGYSZERESÉRE emelkedett…Ha az ember elkezdi csinálni, akkor már az első hónapban visszajön a tananyag ára.”

Csepregi Balázs véleménye

“Nem tudok Magyarországon más pénzügyi intelligencia fejlesztő tanítóról, akinél ehhez hasonló tudást meg lehetne szerezni…de őszintén még a nemzetközi piacon sem.”

Foglaljuk össze még egyszer, miben lesz más az életed, ha fejleszted a pénzügyi intelligenciád:

  • Többé nem kell mindenféle ingyenes tanácsadóra, életbiztosítási ügynökre, bíznod magadat. Át fogod látni, hogy mi miért történik és képes leszel kezelni a saját pénzügyeidet.

  • Hirtelen látni fogod, mik azok, amiket eddig nem hatékonyan csináltál. Egy csomó pénzt megspórolsz azáltal, hogy tudatosabb vagy.

  • Megismered a pénzpiacon kínálkozó lehetőségeket, amiket jutalék hiányában nagyon kevesen ajánlanak: az olcsóbb pénzügyi termékeknek hála, sok pénzt spórolsz.

  • Kihasználhatod az állami támogatásokat és adókedvezményeket. Nem maradsz le a legjobb lehetőségekről és nem paliznak be közepes megoldásokkal.

  • Elegednő vagyont gyűjthetsz gyermekeidnek és a saját nyugdíjadra is. A kalkulátorok segítségével pontosan fogsz tudni tervezni, látod majd, mit érdemes változtatni. Számos segítséget és hasznos tippet kapsz a pénzügyeid vezetéséhez és tervezéséhez.

Elegendő vagyont gyűjthetsz mely hozamából kipótolhatod a nyugdíjad, majd pedig tovább adhatod ezt a következő generációnak…

…ráadásul, mindezt a tudást tovább adhatod majd gyermekeidnek, barátaidnak is!