Szeretnéd magad kezelni a befektetési portfóliódat, és megtalálni az alkalmi vételeket?

Tanuld ki az értékalapú- és osztalékbefektetést, és állíts össze egyedi portfóliót!

Ismerd meg a hosszú távú befektetők kedvenc módszereit, találd meg a kedvező áron forgó cégeket, és építs passzív jövedelmet osztalékokból!

  • Elkerülheted a magas árazáson forgó cégeket

  • Megspórolhatod az alapok, ETF-ek költségeit

  • Folyamatos bevételt realizálhatsz az egyre növekvő osztalékaidból

Osztalékbefektetés tananyag

Ha érdekel a befektetések világa, szívesen foglalkozol cégekkel, de még nincs meg a saját befektetési stratégiád, akkor ez neked szól…

„Az ár az, amit fizetsz, az érték az, amit kapsz.”

Warren Buffet, mindenidők leghíresebb befektetője

A piaci ár nem mindig tükrözi racionálisan egy cég értékét. Warren Buffet, és sok más értékalapú befektető is azokat a cégeket keresi, melyeket a piac éppen olcsón kínál.

Mi az az értékalapú- és osztalékbefektetés, és miért szeretik a befektetők?

Az értékalapú szemlélet azt jelenti, hogy a céget megpróbáljuk a teljesítménye alapján értékelni. Megnézzük az üzletet, és értékeljük, és csak olyan áron vásárolunk részvényt, ami számunkra előnyös.

Az osztalékbefektetők azokat a részvényeket keresik, melyek megbízhatóan fizetnek osztalékot, és jó esetben azokat folyamatosan emelik is.

A két megközelítés sok dologban hasonlít, együttes megismerése sok időt és pénzt spórol meg a tanulni vágyóknak.

Az olcsó ár, a magas osztalék, és az osztalék folyamatos növekedése hosszú távon egy folyamatosan növekvő passzív jövedelmet jelent, mely akár a piaci hozamoknál is magasabb lehet.

Ez a stratégia együtt jár azzal, hogy mélyen megértjük a cégek működését, üzleti modelljét, piacát, és számos szempontot figyelembe véve hozzuk meg a befektetési döntést.

Az értékalapú szemlélet segít elkerülni a túlárazott részvényeket, míg az osztalékbefektetéssel folyamatos jövedelemre tehetünk szert.

Ugyanakkor, nagyon fontos, hogy nem minden arany, ami fénylik: tipikus befektetői hiba, ha valaki csak 1-2 mutató alapján alulértékeltnek nyilvánít egy céget. Ez az úgynevezett „value trap”: ugyanis a csőd felé tartó vállalatok kezdetben mindig alulértékeltnek tűnnek.

Nem elég tehát olcsó cégeket keresni, de közben a minőségre és a biztonságra is figyelnünk kell. Ugyanez igaz osztalékbefektetéseknél is: a magas osztalék nem egyenlő a jó befektetéssel, sőt. A kiemelkedően magas osztalékot fizető vállalatok alighanem hamarosan csökkenteni kényszerülnek az osztalékaikon, amit az osztalékbefektető el akar kerülni.

Azon befektetőknek ajánlom ezeket a stratégiákat, akik szívesen foglalkoznak a befektetéseikkel. Akkor érdemes ilyen mélységben tanulnod a befektetésekről, ha abba a 10%-ba tartozol, aki szívesen olvas vállalati híreket, és keres jó lehetőségeket.

Az alacsonyabb értékeltségű cégek magasabb hozamot hoztak

CAPE ertekalapu befektetes

A növekedési részvények mindössze 6 alkalommal teljesítettek jobban az alulértékelt részvényeknél

A teljes hozam tekintetében kiemelt szerepet kap az osztalék, és hosszú távon vizsgálva az osztalékot fizető cégek felülteljesítettek

Figyelem: ez a tananyag TÉNYLEG nem való mindenkinek…

Kinek érdemes most befektetnie ebbe a tananyagba?

  • Akit szívből érdekel a befektetési témakör.
  • Aki hajlandó időt szánni a vállalatok megismerésére.
  • Aki már tanult a befektetésekről, érti a passzív befektetés lényegét
  • Aki teljes felelősséget tud vállalni a befektetési döntéseiért, és vállalja azok kockázatát
  • Aki tud olyan szinten angolul, hogy utána tud nézni a vállalatoknak. (min. szakmai közép)

  • Aki elfogadja, hogy gyakran még a profik sem tudják megverni a piacokat.
  • Aki még csak most ismerkedik az aktív befektetéssel, és úgy érzi bizonytalan tudása van

Kinek NEM érdemes befektetnie ebbe a tananyagba?

  • Aki kizárólag a magasabb hozam miatt érdeklődik
  • Akinek gyors, egyszerű megoldásra van szüksége
  • Aki még csak most ismerkedik a befektetési témakörrel (ez egy haladó tananyag)

  • Akinek kész megoldásokra van szüksége, és egy „működő varázsformulát” keres
  • Aki nehezen olvas angolul, és gondot okozna számára egy cég stratégiájának megértése
  • Akinek részvény tippekre van szüksége, és inkább csak másolná valaki stratégiáját

  • Aki már évek óta elemez cégeket, és magas szintű szakmai tudása van

Röviden: ez egy középhaladó tananyag azoknak, akik készek továbblépni a passzív befektetéstől, de nem tudják, hogyan induljanak el…

Ennek az oktatócsomagnak a célja, hogy bemutassa a szükséges lépéseket, melyek segítségével magad is fel tudsz majd építeni egy befektetési stratégiát. A tananyagban nem csak az értékalapú- és osztalékbefektetés előnyeiről hallhatsz, de hátrányairól is. Mivel nem érdekem előnyben részesíteni ezen stratégiákat, számos olyan érvvel is találkozhatsz, mely alapjaiban változtatja meg a gondolkodásmódod.

A tananyag nem egy egységes befektetési stratégiát akar mindenkire egységesen ráerőltetni, hanem azt mutatja meg, hogy miként tudsz SAJÁT stratégiát kialakítani. Hét lépésen keresztül végigvesszük, milyen mutatókat, milyen szempontokat kell figyelembe venni az egyes lépéseknél. Nem csak egy kész receptet kapsz tehát, hanem számos eszközt, amiből magad tudsz recepteket készíteni.

Mit tanulhatsz meg ebből a tananyagból?

  • Mi az igazság az értékalapú- és passzív befektetéssel kapcsolatban?
  • Hogyan kell felépíteni egy befektetési stratégiát: 7 szükséges lépés
  • Hogyan állapítható meg, hogy egy vállalat megfelelő értékeltségen forog?

  • Hogyan győződhetsz meg arról, hogy kellően biztonságos is a kiszemelt cég?
  • Hogyan lehet megbecsülni, hogy milyen hozamot fog produkálni egy cég hosszú távon?

  • Mire kell figyelni, amikor kifejezetten osztalék miatt vásárolunk cégeket?
  • Milyen ingyenes, és fizetős eszközöket tudsz használni a részvénykereséshez?
  • Számos példa befektetési stratégia kialakítására, gyakorlati bemutatás

0
Lecke
0
Órányi videó
0
Értékes bónusz

Ráadásként 6 bónuszt is kapsz most az oktatóanyag mellé, amivel megtervezheted, és karban is tarthatod a portfóliód…

BÓNUSZ #1:
Befektetési stratégia tervező

Egy jó befektetőnek van stratégiája, méghozzá írásban. A tananyag során végigmegyünk azokon a lépéseken, melyek a befektetési stratégiák alkothatják, és közben megtervezzük a tiedet. A Portfólióvarázsló egyik fontos füle a befektetési stratégia, ami mindig szem előtt lesz, ha döntened kell, így kizárhatod az érzelmeket.

BÓNUSZ #2:
Részvényfigyelő, kívánságlista

Egy részvénybefektető szereti a jó célpontokon tartani a szemét. Vannak vállalatok, melyek termékeit jól ismerjük, szeretjük, bízunk a márkában. De nem biztos, hogy ez a cég, éppen most jó áron kapható. Az ilyen cégekből csinálunk egy kívánságlistát, ahol a fő adatokat látjuk rögtön, és mélyebb elemzést készíthetünk, ha az árat megfelelőnek látjuk.

BÓNUSZ #3:
Irányítópult: portfólió áttekintő

A tananyag mellé megkapod azt az online táblázatot, amelyben én is kezelem a saját befektetéseimet. Ez az irányítópult kiszámolja a portfóliód teljesítményét, mutatja az eszközallokációt, összehasonlítja azt a benchmarkoddal és a célszámaiddal. Egy pillantás alatt láthatod, hogy mennyi kamat- és osztalékbevételed van.

BÓNUSZ #4:
Részvény nyilvántartó

Ha egyedi részvényeket vásárolsz, akkor pontosan tudnod kell, milyen cégek vannak a portfóliódban. Ezeket ebben a táblázatban tudod vezetni, és ez a táblázat szolgál adatokkal az irányítópultnak. Szinte minden adat automatikusan frissül benne, így rögtön láthatod az aktuális portfólió értéket, akkor is, ha a részvényeid több számlán vannak szétszórva.

BÓNUSZ #5:
Hasznos kalkulátorok

Több hasznos kalkulátort és eszközt is találsz még a Portfólióvarázslóhoz kapcsolódóan. Az egyik például segít megállapítani a kockázatvállalási hajlandóságod, míg a másik az átlagos részvényárat segíti kiszámolni. A tananyagban részletesen bemutatom ezeket az eszközöket, és azáltal, hogy készen kapod, órákat spórolsz meg.

BÓNUSZ #6:
Ingyenes és fizetős eszközlista

A tananyag végén találni fogsz egy eszközlistát: részvényszűrők, adatbázisok, grafikon rajzolók, gazdasági naptárak, hasznos elemzések, és egy csomó értékes eszköz, ami segít, hogy megvalósítsd a stratégiád. A legtöbb esetben nincs szükség matematikai műveletek elvégzésére, mert lesz olyan szolgáltató, aki már megcsinálta ezt helyetted.

Mennyibe kerül a teljes 8 órányi befektetési oktatóanyag és a bónuszok?

Más, kevésbé bizonyított befektetési és kereskedési stratégiákért nem ritka, hogy 2-300.000 forintos árat is elkérnek. Ugyanezt a tudást iskolában, vagy tanácsadókon keresztül milliós nagyságrendű összegekért kaphatnád meg.

A piacon nincs még egy ilyen tananyag: egyszerre tömör és hatékony, ugyanakkor tartalmazza a legfontosabb tudnivalókat, pártatlanul. Vágása során kiemelt figyelmet fordítottunk arra, hogy a lehető legkevesebb ismétlés, szünet, és zavaró tényező legyen benne. Hiszen a te időd is pénz, és én sem szeretem az unalmas, száraz tananyagokat.

Több mint három hónapos munka van e mögött az anyag mögött, és úgy van felépítve, tagolva, hogy később elég legyen csak azt a részt megnyitnod, ami éppen érdekel.

A teljes tananyagot most mindössze

97 990 Ft-ért megkaphatod.

A BEFEKTETÉSED MEGTÉRÜLÉSE GARANTÁLT!

Nem kell a saját szakálladra kísérletezned! Próbáld ki, és döntsd el, megérte-e…

30 napos pénzvisszafizetési garancia: Ha megnézed a tananyagot, és nem azt kaptad, amit ígértem, akkor a pénzed 100%-ban visszajár!

Nézd meg, hogy mit mondanak mások az általam tanítottakról:

Bódi István véleménye

“Amit eddig félre tudtunk rakni… az most a NÉGYSZERESÉRE emelkedett…Ha az ember elkezdi csinálni, akkor már az első hónapban visszajön a tananyag ára.”

Csepregi Balázs véleménye

“Nem tudok Magyarországon más pénzügyi intelligencia fejlesztő tanítóról, akinél ehhez hasonló tudást meg lehetne szerezni…de őszintén még a nemzetközi piacon sem.”

Amiért tehát érdemes megismerned az értékalapú- és osztalékbefektetést:

  • Megtudhatod, hogy tényleg neked való-e az aktív befektetés, vagy érdemes inkább mással foglalkoznod.
  • Felállíthatod a saját értékalapú-, vagy osztalékbefektetésed, és akár – hozzám hasonlóan – akár kombinálhatod is ezeket.
  • Szinte nulla költséggel tudsz befektetni, hiszen nem kell egy centet sem fizetned az alapkezelőknek, mivel egyedi részvényeket tarthatsz.
  • Nem kell tartanod attól, hogy túl magasan van a piac árazása, hiszen te minden céget egyesével veszel meg akkor, amikor az olcsónak tűnik.
  • Szembe mehetsz a tömeggel: ha mindenki a passzív befektetést választja, elképzelhető, hogy ismét megverhető lesz a piac, amiből profitálhatsz.

Néhány méltán híres értékalapú befektető, aki messze felülteljesítette a piacokat:

…ráadásul, mindezt a tudást tovább adhatod majd gyermekeidnek, barátaidnak is!